Soczewki kontaktowe – postaw na wygodę i uwolnij się od okularów

Okulista po wykonanym badaniu zdiagnozował u Ciebie wadę wzroku? W takim razie niezbędna będzie korekcja narządu wzroku. Staniesz zatem przed bardzo ważnym wyborem, tj. wybrać szkła kontaktowe czy też okulary korekcyjne. Przekonaj się, jakie korzyści zapewniają soczewki, ile kosztują i jakie modele warto wybrać. Dzięki temu będziesz w stanie podjąć świadomą decyzję.

Dlaczego warto nosić soczewki kontaktowe?

Szkła kontaktowe coraz bardziej zyskują na popularności. Dawniej były dostępne jedynie modele twarde, które nie były wygodne i elastyczne, przez co zdecydowana większość osób wolała postawić na modele na okulary korekcyjne. Na szczęście dziś w sklepach oferowane są już miękkie soczewki kontaktowe, które zapewniają całą gamę korzyści i diametralnie różnią się od niegdyś używanych modeli. Oto główne korzyści, jakie możesz zyskać, gdy zdecydujesz się nosić soczewki korekcyjne:

Możesz w nich pływać, biegać, a modele jednorazowe nadają się również do kąpieli w nich. Dzięki temu w każdej sytuacji, w jakiej się znajdziesz, będziesz czuć się pewnie i bezpiecznie, bo zyskasz idealną ostrość widzenia.

Pełna swoboda to kolejna zaleta soczewek. Na okulary musisz ciągle uważać, aby się nie stłukły. W przypadku soczewek jest zupełnie inaczej, tutaj robisz, co chcesz. Trzeba jedynie pamiętać o tym, by na koniec dnia je ściągnąć, chyba że nosisz soczewki całodobowe.

Możesz dopasować soczewki do swojej wady wzroku. Do wyboru masz modele sferyczne, soczewki toryczne czy progresywne. W ten sposób niezależnie, czy borykasz się z dalekowzrocznością, krótkowzrocznością czy z astygmatyzmem, możesz zamienić okulary na soczewki kontaktowe.
Trzeba przyznać też, że soczewka kontaktowa nie wpływa na Twój wygląd.

Dzięki temu możesz czuć się pewnie i nie musisz przyzwyczajać się do nowego wizerunku. Natomiast, jeśli Twoim celem jest właśnie zmiana image, to soczewki również to umożliwiają. W jaki sposób? Otóż do wyboru będziesz mieć także kolorowe soczewki do oczu. Dostępne są one w różnych odcieniach i wzorach. Dzięki temu możesz założyć je na co dzień lub też np. na halloweenową imprezę. To świetny sposób, by zobaczyć, jak będziesz wyglądać w innym kolorze tęczówek.

Jakie soczewki do oczu wybrać?

Dziś szkła kontaktowe dostępne są w naprawdę różnych wersjach. Przede wszystkim można podzielić je na:

  • soczewki miesięczne – soczewka na oko może być stworzona do noszenia w wersji miesięcznej, dzięki temu jedną parę możesz nosić przez 30 dni, przy czym musisz zdawać sobie sprawę z tego, że takie modele sprzedawane są jako modele całodobowe oraz do noszenia w trybie dziennym, co sprawia, że będziesz musiał je ściągnąć na noc i zdezynfekować;
  • soczewki dwutygodniowe – alternatywą dla modeli miesięcznych są soczewki korekcyjne dwutygodniowe, można je nosić w trybie dziennym przez 14 dni lub też przez tydzień w trybie całodobowym;
  • soczewki jednodniowe – należy nosić je maksymalnie kilkanaście godzin, przed spaniem trzeba je ściągnąć i wyrzucić, by kolejnego dnia założyć nową parę, gwarantują najwyższy poziom higieny oczu i są świetnym wyjściem dla alergików;
  • soczewki kwartalne i roczne – rzadziej dostępne, ale jeśli poszukujesz takich modeli, to zdecydowanie możesz znaleźć je w renomowanych sklepach z okularami w Internecie.

Soczewki kontaktowe – cena

Z perspektywy czasu okulary mogą okazać się tańszą opcją. Jednak wiele zależy od tego, jak dynamicznie zmienia się Twoja wada wzroku. Jeśli często musisz zmieniać okulary, to wtedy już korzystniejszą opcją będą soczewki kontaktowe. Cena za szkła bywa różna. Wiele zależy od marki, trybu noszenia i dodatkowych funkcjonalności. Spokojnie znajdziesz wysokiej jakości soczewki do oczu do 100 zł i będziesz mógł chodzić w nich przez przynajmniej miesiąc.

Soczewki kontaktowe – opinie

Podczas wybierania idealnych soczewek warto zwrócić uwagę także na opinie znajomych oraz kupujących takie modele w sieci. Dzięki temu będziesz w stanie wyrobić sobie zdanie na ich temat i wybrać później najlepsze soczewki. Opinie możesz znaleźć w social mediach, na forach oraz w sklepie internetowym, gdzie chcesz zakupić szkła kontaktowe. Obecnie wysoko oceniane są soczewki korekcyjne od takich marek jak Acuvue, EyeLove, MyDay, Air Optix oraz EYEYE.