Soczewki kontaktowe Acuvue

Soczewki kontaktowe z rodziny Acuvue zostały wyprodukowane oraz wprowadzone na rynek przez firmę Johnson&Johnson już w latach 80-tych. Ich historia zaczęła się od soczewek starszej generacji wykonanych z materiałów hydrożelowych, kończąc na soczewkach najnowszej generacji – soczewkach silikonowo-hydrożelowych. Technologia produkcji soczewek silikonowo-hydrożelowych pozwala przede wszystkim na lepszą przepuszczalność tlenu do rogówki.

Soczewki kontaktowe dają niezwykły komfort i są uznawane za najwygodniejszą formę korekcji wzroku. Jedną z najchętniej wybieranych marek soczewek są właśnie Acuvue. To wszystko za sprawą ich dobrej jakości oraz popularności jaką wokół siebie zbudowały.

SOCZEWKI ACUVUE - RODZAJE

Soczewki kontaktowe Acuvue są często wybierane ze względu na ich tryb noszenia. Masz do wyboru soczewki jednodniowe oraz dwutygodniowe. Te drugie możesz nosić przez dwa tygodnie codziennie je ściągając i czyszcząc lub przez tydzień bez ściągania. To bardzo wygodna forma korekcji, zwłaszcza na podróże.

ACUVUE 2

Jedną ze starszych soczewek z rodziny Acuvue, która cały czas ma swoich zwolenników na rynku jest Acuvue 2. Soczewki są wykonane z hydrożelowego materiału, posiada dwie krzywizny 8,30 oraz 8,70. Mimo faktu, że są na rynku już dostępne nowsze soczewki, Acuvue 2 ma rzeszę swoich zwolenników i stałych użytkowników. Acuvue 2 to soczewki dwutygodniowe, co umożliwia zdrowe i bezpieczne użytkowanie soczewek. Soczewki są dostępne w opakowaniu 6-sztukowym – czyli aż sześć tygodni komfortu!

ACUVUE OASYS

Drugie warte uwagi soczewki z rodziny Acuvue, a zarazem najpopularniejsze na rynku to także soczewki dwutygodniowe Acuvue Oasys. Są to soczewki kontaktowe wykonane już z nowoczesnego materiału silikonowo-hydrożelowego. Jedną parę tych soczewek możesz nosić przez tydzień bez ściągania lub przez dwa tygodnie ściągając je codziennie. Dodatkowo soczewki Acuvue Oasys posiadają nowoczesny system nawilżania Hydraclear. Dzięki temu oczy są nawilżone przez cały okres noszenia soczewek, a Ty nie odczuwasz dyskomfortu. Dla ułatwienia użytkowania soczewek Acuvue Oasys posiadają wskaźnik 1-2-3, który pomaga w zakładaniu soczewek na odpowiednią stronę. Soczewki Acuvue Oasys maja także wbudowany bardzo dobry filtr UV chroniący dodatkowo naszej oczy przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Te dwutygodniowe soczewki również znajdziesz w opakowaniu 6 sztukowym, ale także pakowane po 12 i 24 sztuki.

Acuvue Oasys stały się na tyle popularne, że producent zdecydował się także na ich toryczną wersję dla astygmatyków – Acuvue Oasys for Astigmatism. Dzięki temu osoby borykające się z tą skomplikowaną wadą wzroku mogą pozwolić sobie na wygodę i komfort.

ACUVUE 1-DAY MOIST

Rodzina Acuvue posiada także soczewki jednodniowe Acuvue 1-Day Moist, starszy produkt, ale bardzo popularny i komfortowy. Dobrze nawilżony i często wybierany przez użytkowników soczewek jednodniowych. To za sprawą technologii Lacreon, która bardzo dobrze zatrzymuje wodę w soczewce. Co ciekawe soczewki są wyposażone w szereg udogodnień tj. filtr UV oraz znacznik 1-2-3 i jasnoniebieskie zabarwienie umożliwiające szybsze zakładanie soczewek. Forma soczewek jest jednorazowa dlatego nie musisz martwić się o pielęgnację.

Soczewki Acuvue 1-Day Moist występują także w wersji dla astygmatyków – Acuvue 1-Day Moist for Astigmatism oraz w wersji dla osób z presbiopią – Acuvue Moist Multifocal. Dzięki temu każdy ma szansę zaznać komfortu, który dają soczewki kontaktowe.

ACUVUE OASYS 1-DAY WITH HYDRALUXE

Drugi produkt to również jedne z najpopularniejszych soczewek z rodziny Acuvue. Są to soczewki jednodniowe z wyjątkowa technologią HydraLuxe. Dzięki niej soczewki są bardzo dobrze nawilżone i mogą dać Twoim oczom komfort przez cały dzień! To szczególnie ważne dla użytkowników soczewek jednodniowych. Po za tym soczewki Acuvue Oasys 1-Day posiadają filtr UV, więc idealnie nadają się zarówno do codziennego użytkowania, jak i w podróż.

Ten rodzaj soczewek Acuvue występuje także w wersji torycznej – Acuvue Oasys 1-Day for Astigmatism.

ACUVUE 1-DAY TRUEYE

Kolejny produkt to soczewki Acuvue 1-Day Trueye. Są to również soczewki jednodniowe, które zostały wykonane z materiału najnowszej generacji silikonowo-hydrożelowego. Dzięki temu soczewki bardzo dobrze przepuszczają tlen do rogówki (118 Dk/t). Dlatego oczy wyglądają zdrowo i są lśniące. Te soczewki jak wiele innych z rodziny Acuvue posiadają jasnoniebieskie zabarwienie oraz znacznik stron.

ACUVUE OASYS WITH TRANSITIONS

To najnowsze soczewki w całej rodzinie Acuvue. Posiadają jedną bardzo funkcjonalną cechę, której nie posiadają żadne inne soczewki! Acuvue Oasys with Transitions to soczewki dwutygodniowe, które mają zdolność do zmiany koloru w zależności od światła. Jak to działa? Gdy wychodzisz na zewnątrz to soczewki przyciemniają się, aby chronić Twój wzrok przed promieniowaniem UV. To bardzo przydatna opcja dla osób, które sporo czasu spędzają na zewnątrz.

SOCZEWKI ACUVUE – OPINIE

Użytkownicy soczewek często dzielą się odczuciami na temat produktów na różnych forach, czy w opiniach do produktu w sklepach internetowych. Wśród nich możesz znaleźć mnóstwo pozytywnych opinii na temat soczewek Acuvue. Najczęściej wymienianymi zaletami tych soczewek są: komfort, nawilżenie, wygodna forma noszenia oraz dodatkowe udogodnienia. Osoby mające problemy z zakładaniem soczewek bardzo chwalą znaczniki na soczewkach oraz ich jasnoniebieskie zabarwienie. Z kolei osoby przebywające dużą część swojego czasu na zewnątrz zwracają uwagę na filtr UV zawarty w soczewkach. Te wszystkie pozytywne cechy soczewek przekładają się na zadowolenie osób noszących soczewki.