Soczewki kontaktowe z rodziny Acuvue zostały wyprodukowane oraz wprowadzone na rynek przez firmę Johnson&Johnson już w latach 80-tych. Ich historia zaczęła się od soczewek starszej generacji wykonanych z materiałów hydrożelowych, kończąc na soczewkach najnowszej generacji – soczewkach silikonowo-hydrożelowych. Technologia produkcji soczewek silikonowo-hydrożelowych pozwala na lepszą przepuszczalność tlenu do rogówki.

Jedną ze starszych soczewek z rodziny Acuvue, która cały czas ma swoich zwolenników na rynku to Acuvue 2. Soczewki są wykonane z hydrożelowego materiału, posiada dwie krzywizny 8,30 oraz 8,70. Mimo faktu, że są na rynku już dostępne nowsze soczewki, Acuvue 2 ma rzeszę swoich zwolenników i stałych użytkowników. Acuvue 2 to soczewki dwutygodniowe. Soczewki są dostępne w opakowaniu 6-sztukowym.

Drugie warte uwagi soczewki z rodziny Acuvue, także soczewki dwutygodniowe, to Acuvue Advance. Advance to soczewki kontaktowe wykonane już z nowoczesnego materiały silikonowo-hydrożelowego oraz zaawansowany system nawilżenia soczewki, który zachowuje jej świeżość na dłużej. Acuvue Advance posiadają wskaźnik 123, który pomaga w zakładaniu soczewek na odpowiednia stronę. Soczewki te dostępne są w pudełkach po 6 sztuk.

Najpopularniejsze soczewki z rodziny Acuvue, a tym samym najnowszy produkt do korekcji sferycznej – Acvuvue Oasys. Soczewki te wykonane są z materiału najnowszej generacji, posiadają dodatkowy środek nawilżający Hydraclear, posiadajuą znacznik 123 ułatwiający zakładanie soczewek na odpowiednią stronę. Soczewki Acuvue Oasys maja także wbudowany bardzo dobry filtr UV chroniący dodatkowo naszej oczy przed szkodliwym promieniowaniem.

Rodzina Acuvue posiada także soczewki jednodniowe: soczewki Acuvue 1-Day Moist, starszy produkt, ale bardzo popularny i komfortowy. Dobrze nawilżony i często wybierany przez użytkowników soczewek jednodniowych. Drugi produkt to soczewki Acuvue 1-Day Trueye. Soczewki jednodniowe wykonane z materiału najnowszej generacji silikonowo-hydrożelowego. Bardzo dobrze przepuszczające tlen do rogówki, bardzo zdrowe i komfortowe.

Ponadto Acuvue w ofercie posiadają soczewki toryczne dla astygmatyków. Dwutygodniowe Acuvue Oasys for Astigmatism oraz jednodniowe Acuvue 1-Day Moist for Astigmatism.