Jeżeli masz problem z zakładaniem soczewek, zdejmowaniem, nie masz czasu na ich pielęgnację codzienną lub wygoda i czas są dla Ciebie najważniejsze, to soczewki całodobowe będą produktem, którym należy się szczególnie zainteresować.

Soczewki całodobowe to soczewki, które można użytkować przez trzydzieści dni i nocy w trybie ciągłym, czyli całodobowo. Soczewki te przez miesiąc można nosić bez przerwy, po miesiącu należy je zdjąć i wyrzucić, następnie założyć nową parę soczewek.

Pacjenci wybierający soczewki całodobowe muszą być poinformowani o ewentualnych konsekwencjach. Polecane jest okresowe noszenie całodobowe z czasowym zdejmowaniem soczewek i przespaniu kilku nocy bez nich, aby oko mogło odpocząć.

Soczewki całodobowe są specjalnymi produktami, które maja bardzo duży poziom tlenoprzepuszczalności, dzięki temu do rogówki oka dociera wystarczająca ilość tlenu, aby mogły w oku zachodzić wszystkie podstawowe procesy życiowe.

Polecane soczewki całodobowe, które często są polecane przez specjalistów tosoczewki Biofinity od Cooper Vision, Air Optix Night&Day od Alcon oraz Pure Vision oraz Pure Vision 2 HD od firmy Bausch & Lomb.

Do soczewek całodobowych bardzo polecane jest użytkowanie kropli nawilżajacych lub kroli czyszczących jak na przykład Cleaning Drops. Krople do oczu są pomocne przy całodobowym użytkowaniu, szczególnie od rana, kiedy soczewki mogą być po całej nocy zabrudzone osadami białkowymi, jak i wieczorami oraz podczas długiej pracy przy komputerze czy w pomieszczeniach klimatyzowanych lub ogrzewanych.

Soczewki całodobowe to produkt o który należy dbać i pielęgnować, aby utrzymać zdrowie oczu.