Soczewki kontaktowe Biofinity od Cooper Vision stworzone zostały by sprostać oczekiwaniom klientów, ceniących sobie przede wszystkim wygodę i wysoką jakość soczewek.

Wśród produktów tej marki coś dla siebie znajdą między innymi miłośnicy miesięcznych soczewek sferycznych całodobowych, nadających się do noszenia zarówno w dzień, jak i w nocy. Soczewki sferyczne Biofinity zostały wykonane z najnowocześniejszego materiału silikonowo hydrożelowego, który charakteryzuje się wysoką tlenoprzepuszczalnością – co idealnie sprawdza się w przypadku soczewek noszonych w trybie całodobowym. Taka cecha pomaga bowiem dostarczyć naszej gałce ocznej wystarczającą ilość tlenu do zdrowego funkcjonowania oka, mimo noszenia soczewek kontaktowych bez przerwy dzień i noc.

Cooper Vision oferuje też soczewki Biofinity XR, które szczególnie zainteresują osoby z wadą wzroku o dużej mocy (od -20,00D do +15,00D). Również w tym przypadku nadają się one do noszenia całodobowo – co przy znacznych pogorszeniach wzroku gwarantuje wyraźne widzenie w każdym momencie dnia czy nocy.

Biofinity Toric stworzono z kolei z myślą o osobach z astygmatyzmem, które chcą korygować swoją wadę skutecznie przy zachowaniu pełnego komfortu i wyraźnego obrazu 24 godziny na dobę przez cały miesiąc.

W ofercie dostępne są również soczewki kontaktowe Biofinity Multifocal, dla osób z prezbiopią lub inaczej starczowzrocznością. Problem z wyraźnym widzeniem przedmiotów z bliska występuje u osób po 40. roku życia. Taką wadę wzroku korygują właśnie soczewki progresywne, dzięki którym nie odczuwamy już problemów z przeczytaniem gazety, książki czy rozkładu autobusów. Jednocześnie doskonale widoczne pozostają przedmioty oddalone od nas – dzięki zastosowanej w soczewkach technologii Balanced Progressive.