Soczewki twarde oraz gazoprzepuszczalne RGP potrzebują odpowiedniej pielęgnacji.

Dla tego typu soczewek przeznaczone są odpowiednie preparaty oraz akcesoria. W ofercie posiadamy płyny do soczewek twardych, które bardzo dokładnie czyszczą soczewki z wszelkich zanieczyszczeń, bakterii i resztek białek. Płyny te nadają się do czyszczenia soczewek twardych i gazoprzepuszczalnych, do ich dezynfekcji oraz do pielęgnacji i nawilżania.

Soczewki twarde muszą być także bardzo dokładnie oczyszczane z resztek białkowych, które osadzają się na soczewce podczas użytkowania przez dłuższy czas. W celu usunięcia białek z soczewki należałoby ożywać także tabletki odbiałczające, których zadaniem jest dokładne usuwają osadów białka, tłuszczy nienasyconych oraz glikoprotein. Tabletki odbiałczające potrafią swoim działaniem przedłużyć żywotność soczewek twardych, ale także soczewek miękkich.

Do twardych soczewek kontaktowych także będzie pomocny środek oczyszczająco-polerujący, który skutecznie poleruje twarde soczewki kontaktowe. Eyeye Polisher, bo o nim mowa, jest to środek bezpieczny i skuteczny, a dzięki nim soczewki twarde mogą być użytkowane bezpiecznie i przez długi czas.

Obchodzenie się się z soczewkami twardymi, manipulacja i aplikacja są ułatwione dzięki dodatkowym akcesoriom. Bardzo pomocna jest przyssawka, która pomaga soczewki zakładać i zdejmować z oka. Także pęseta, która jest pomocna w manipulacji soczewkami twardymi.

Należy pamiętać, że soczewki twarde oraz gazoprzepuszczalne soczewki sztywne muszą być poddawane specjalnej pielęgnacji.