Noszenie soczewek kontaktowych wielokrotnego użytku posiada wiele zalet, jednak aby zapewnić naszym oczom odpowiedni komfort i zachować higienę, soczewki muszą zostać poddane codziennej pielęgnacji. Pod wpływem łez i zawartych w nich białek, wapnia i lipidów, na powierzchni soczewek zaczyna pojawiać się uporczywy osad, który może powodować u osoby noszącej soczewki poczucie dyskomfortu. Brak codziennej dezynfekcji soczewek i właściwego ich oczyszczenia może prowadzić do powstawania podrażnień, stanów zapalnych czy poważniejszych infekcji. Z uwagi na zachowanie zdrowych oczu należy więc pamiętać o regularnym czyszczeniu soczewek. Przeznaczone są do tego specjalistyczne preparaty, które pełnią funkcje dezynfekującą, oczyszczającą i nawilżającą. Środki te pomogą nam nie tylko pozbyć się z soczewek uporczywych zabrudzeń i usunąć powstałe drobnoustroje, ale także w znaczący sposób zwiększą wygodę noszenia soczewek.

Płyny do soczewek Renu to jedne z najbardziej rozpoznawalnych produktów przeznaczonych do pielęgnacji soczewek, jakie są dostępne na polskim rynku. Najpopularniejszymi produktami z tej serii są wielofunkcyjne płyny, które czyszczą powierzchnię soczewek kontaktowych, skutecznie dezynfekują je i usuwają osady białkowe, bez konieczności używania dodatkowych tabletek odbiałczających. Płyny te przeznaczone są także do płukania soczewek i ich przechowywania. Dzięki właściwościom nawilżającym, używanie płynów Renu dodatkowo zwiększa komfort noszenia soczewek, likwidując efekt suchych oczu.

Wśród produktów Renu można znaleźć także płyny przeznaczone dla wrażliwych oczu i osób podatnych na alergie, co znacząco zwiększa tolerancję oka i komfort noszenia soczewek. PH płynów jest bardzo zbliżone do tego, które naturalnie występuje w filmie łzowym. Dzięki formule preparatów Renu MPS Sensitive Eyes możliwe jest usunięcie zabrudzeń z powietrza, które przedostają się do powierzchni oka i mogą stanowić siedlisko szkodliwych bakterii.

Płyny te dostępne są w wielu różnych wariantach i pojemnościach. Produkty te dostępne są w atrakcyjnych zestawach z soczewkami kontaktowymi lub w formie opakować zbiorczych, pakowanych po 2 lub 3 sztuki.