Soczewki dwutygodniowe to rozwiązanie bardzo dobre dla każdego, kto chce dbać o swój wzrok i jednocześnie nie zdecydował się na korekcje soczewkami jednodniowymi.

Soczewki dwutygodniowe posiadają sporo zalet takie jak komfort użytkowania i zdrowie dla oczu. Każda osoba decydująca się na korekcję soczewkami dwutygodniowymi będzie zadowolona, ponieważ te soczewki potrafią sprostać rozmaitym wymaganiom. Soczewki dwutygodniowe są soczewkami najnowszej generacji, wykonane z materiały silikonowo-hydrożelowego, a zatem są to soczewki komfortowe w użytkowaniu, a zarazem dzięki utrzymywaniu kształtu są łatwe w aplikacji i wygodne podczas zakładania.

Soczewki dwutygodniowe korygują zarówno proste wady wzroku, czyli tylko wady sferyczne, gdzie pacjent na swojej recepcie posiada tylko moc, ale także są soczewki dwutygodniowe, które mogą być noszone przez osoby mające astygmatyzm. Soczewki dwutygodniowe są zatem bardzo dobrym rozwiązaniem dla wielu użytkowników soczewek kontaktowych.

Przykładami dwutygodniowych soczewek kiontaktowych to soczewki Acuvue Oasys oraz Acuvue Oasys for Astigmatism, soczewki kontaktowe przeznaczone zarówno dla osób potrzebujących korekcji sferycznej, jak i dla wsystkich osób poszukujących korekcji astygmatyzmu. Soczewki dwutygodniowe  Acuvue Oasys for Astifmatism posiadają korekcję astygmatyzmu dla cylindra nawet do -2,75. Jest to nowośc, istnieje niewiele produktów, które posiadają dostępność mocy cylindra na poziomie -2,75. Z tego też powodu te soczewki są polecane dla pacjentów poszukujących wyjątkowej korekcji.

Inne soczewki dwutygodniowe w ofercie, to soczewki od producenta Cooper Vision, soczewki Avaira oraz Avaira Toric. Te soczewki także korygują zarówno wady sferyczne, jak i wady Astygmatyzmu. Bardzo delikatne i komfortowe, a dodatkowo w bardzo dobrej cenie.