Noszenie soczewek kontaktowych może dostarczać wielu osobom poczucie dyskomfortu, związanego z suchością oka. Aby zapewnić oczom najwyższą wygodę i pielęgnację, rekomendowane jest używanie specjalnych preparatów przeznaczonych do soczewek kontaktowych, które mają za zadanie nie tylko oczyścić ich powierzchnię z powstałego osadu i innych zanieczyszczeń, ale także pełnią one również funkcję nawilżającą. Odpowiednie nawilżenie soczewek pozwala na ich komfortowe użytkowanie, całkowicie likwidując nieprzyjemny efekt suchych oczu.

Produkty z serii Solo Care to wysokiej jakości preparaty, zawierające prowitaminę B5, która w połączeniu sorbitolem pozwala na właściwe odżywienie i regenerację rogówki oka. Płyny z serii Solo Care Aqua charakteryzują się wysoką skutecznością, dostarczając nawet do 90% lepszego nawilżenia w stosunku do zwykłych płynów do pielęgnacji soczewek. Możliwe są dwie opcje pielęgnacji, które można wybrać w zależności od czasu jakim dysponujemy oraz naszych preferencji. Opcja bez czyszczenia i spłukiwania możliwa jest po włożenia soczewek do pojemniczka wypełnionego płynem – po 4 godzinach soczewki są oczyszczone i nadają się do użytkowania. Jeżeli zależy nam na czasie, możliwe jest oczyszczenie soczewek mechanicznie i umieszczenie ich w płynie – soczewki będą gotowe do użycia już po 5 minutach.

Wśród naszych produktów znajdą Państwo nie tylko płyny Solo Care o różnej pojemności, ale także gotowe zestawy w formie opakowań zbiorczych po 2 lub 3 sztuki produktu. Dostępny jest również zestaw zawierający płyn Solo Care Aqua i silikonowo-hydrożelowe soczewki Air Optix Aqua. Soczewki te wyposażone są w  system nawilżający Aqua, który dostarcza im odpowiednie nawilżenie i zapewnia dużą przepuszczalność tlenu. Nadają się one szczególnie dla wrażliwych oczu, chroniąc je przed wysuszeniem. Wybierając produkty z serii Solo Care otrzymają Państwo wysoki poziom nawilżenia soczewek kontaktowych, co pozwoli zlikwidować poczucie dyskomfortu i efekt „suchych oczu”.