Soczewki dwutygodniowe to rozwiązanie bardzo dobre dla każdego, kto chce dbać o swój wzrok i jednocześnie nie zdecydował się na korekcje soczewkami jednodniowymi. Już teraz przekonaj się, czy soczewki 2 tygodniowe są dla Ciebie, jakimi zaletami się wyróżniają i uzyskaj odpowiedź na najczęściej pytania, które budzą największe wątpliwości na ich temat.

Soczewki dwutygodniowe

Soczewki dwutygodniowe posiadają sporo zalet takich jak komfort podczas ich użytkowania i ochrona oczu. Każda osoba decydująca się na korekcję soczewkami dwutygodniowymi, będzie zadowolona, ponieważ te soczewki potrafią sprostać rozmaitym wymaganiom. Soczewki dwutygodniowe są soczewkami najnowszej generacji, wykonane z materiału silikonowo-hydrożelowego, a zatem są to soczewki komfortowe w użytkowaniu, a zarazem dzięki utrzymywaniu kształtu są łatwe w aplikacji i wygodne podczas zakładania. Soczewki dwutygodniowe są zatem bardzo dobrym rozwiązaniem dla wielu użytkowników soczewek kontaktowych.

Soczewki dwutygodniowe czy miesięczne?

Soczewki dwutygodniowe podobnie jak modele miesięczne czy jednodniowe są w stanie korygować zarówno proste wady wzroku, czyli tylko wady sferyczne, gdzie pacjent na swojej recepcie posiada tylko moc, jak i bardziej skomplikowane problemy, np. związane z astygmatyzmem. Czym zatem różnią się soczewki przeznaczone do noszenia przez 30 dni od tych dwutygodniowych?

Pierwszą różnicą jest na pewno cena. Jeśli nie chcesz od razu wydawać zbyt dużo pieniędzy, to koniecznie postaw na soczewki kontaktowe dwutygodniowe, gdyż są tańsze niż modele miesięczne. Przy czym częściej trzeba wtedy pamiętać o kupowaniu nowych soczewek. Takie rozwiązanie jednak będzie dobrym pomysłem, kiedy chcesz przetestować nowe modele. 2 tygodnie to dobry czas, aby przekonać się, czy w wybranych soczewkach będziesz czuł się naprawdę komfortowo.

Warto też zwrócić uwagę na to, że często dostępne są soczewki kontaktowe dwutygodniowe pakowane po 6 sztuk. Co to oznacza? Wtedy zyskujesz modele na 1,5 miesiąca. Dzięki temu przez ten czas masz czystą głowę.

Które soczewki są lepsze? Trudno wytypować, czy w Twoim przypadku lepiej sprawdzą się modele dwutygodniowe, czy miesięczne. To sprawa indywidualna i wiele zależy od Twojego trybu życia, porad specjalisty oraz samego dopasowania soczewek do Twoich oczu. Być może jedynie soczewki 2 tygodniowe jakiejś konkretnej marki będą się u Ciebie najlepiej sprawdzały, a to stanie się najważniejszym argumentem, abyś uznał, że są lepsze od modeli miesięcznych.

Jakie soczewki dwutygodniowe warto wybrać?

Przykładami dwutygodniowych soczewek kontaktowych to soczewki Acuvue Oasys oraz Acuvue Oasys for Astigmatism, soczewki kontaktowe przeznaczone zarówno dla osób potrzebujących korekcji sferycznej, jak i dla wszystkich osób poszukujących korekcji astygmatyzmu. Soczewki dwutygodniowe Acuvue Oasys for Astigmatism posiadają korekcję astygmatyzmu dla cylindra nawet do -2,75. Jest to nowość, istnieje niewiele produktów, które posiadają dostępność mocy cylindra na poziomie -2,75. Z tego też powodu te soczewki są polecane dla pacjentów poszukujących wyjątkowej korekcji.

Inne soczewki dwutygodniowe w ofercie, to soczewki EyeLove bi-weekly basic. Te soczewki także korygują zarówno wady sferyczne, jak i wady astygmatyzmu. Bardzo delikatne i komfortowe, a dodatkowo w bardzo dobrej cenie.

Soczewki dwutygodniowe – FAQ

Nie jest zalecane noszenie szkieł kontaktowych pod prysznicem. Jeśli nosisz soczewki kontaktowe dwutygodniowe, powinieneś ściągnąć je w trakcie kąpieli czy brania prysznicu. Gdy Twoja wada wzroku jest zbyt duża i boisz się o swoje bezpieczeństwo, to podczas prysznicu powinieneś założyć jednodniowe soczewki, aby ściągnąć je zaraz po myciu i wyjściu z łazienki.
Tak, soczewki 2 tygodniowe są bezpieczne. Ważne jest wybranie modeli wyprodukowanych przez renomowane marki i zwrócenie uwagi na materiał, z którego zostały wykonane. Niezbędne staje się przestrzeganie zaleceń producenta, np. związanych z maksymalnym czasem noszenia soczewek dwutygodniowych. Największym zagrożeniem dla Twoich oczu będzie zaniedbanie higieny i zrezygnowanie z prawidłowej dezynfekcji soczewek, dlatego koniecznie tego unikaj.