Zarówno osoby zmagające się z dalekowzrocznością jak i krótkowzrocznością potrzebują odpowiedniej korekcji wzroku. Jeżeli nie zdecydują się na korekcję okularową, zawsze mogą zdecydować się na przygodę z soczewkami kontaktowymi.

Soczewki kontaktowe korygują zarówno dalekowzroczność, jak i krótkowzroczność, a dobry rozwiązaniem dla oszczędnych są soczewki kwartalne.

Soczewki kwartalne od momentu otwarcia opakowania można nosić aż przez 90 dni. Soczewki przeznaczone są do noszenia dziennego, więc w nocy muszą być zdejmowane z oczu, aby w trakcie snu oczy mogły odpocząć.

Soczewki kwartalne są to soczewki do noszenia dziennego przez dłuższy czas, zatem o takie soczewki należy dbać zdecydowanie dokładniej niż o soczewki dwutygodniowe czy soczewki miesięczne. Codzienna pielęgnacja, czyszczenie i dezynfekcja soczewek kwartalnych jest bardzo istotnym elementem użytkowania. Aby oczy były zdrowe i aby pacjent mógł cieszyć się soczewkami długi czas, należy pamiętać o ich czystości.

Tryb noszenia soczewek kontaktowych kwartalny powinien być zawsze skonsultowany ze specjalistą – optometrystą lub okulistą, który zdecyduje czy taki tryb noszenia i użytkowania soczewek kontaktowych będzie dla pacjenta odpowiedni. Najważniejsze, że przetestowanie pary soczewek i po testach wizyta kontrola, gdzie specjalista odpowie na pytanie czy soczewki kwartalne będą odpowiednią korekcją.

Soczewki kwartalne dostępne na rynku to soczewki Zeiss Day90.