Użytkownicy soczewek kontaktowych potrzebują zarówno odpowiedniej pielęgnacji za pomocą płynów do soczewek czy kropli nawilżających jak i odpowiednich akcesoriów.

Użytkownicy soczewek kontaktowych wielokrotnego użytku, dwutygodniowe czy miesięczne, potrzebują również pojemniki do przechowywania soczewek.

Pojemniki jakie są dostępne można podzielić na podstawowe oraz na takie, które zabijają bakterie zawierające w swoim składzie jony srebra. Mimo że w każdym płynie do soczewek znajduje się pojemnik, to zawsze należy pamiętać, aby z każdą parą soczewek pojemnik także został zmieniany.

Pojemnik na soczewki może być też idealnym prezentem dla użytkownika soczewek. Pojemniki występują w rożnych wzorach i kolorach. Mogą być to pojemniki w kształcie piłki, idealne dla każdego fana tego sportu, a także w kształcie zwierzątek takich jak słonik, rybka, żabka, hipopotam, świnka albo miś. Wszystkie zwierzątka także występują w różnych kolorach.

Akcesoria dla użytkowników soczewek poza pojemnikami kolorowymi, tradycyjnymi czy antybakteryjnymi, są także podróżne kosmetyczki, w których znajdują się małe podróżne pojemniczki na płyn do soczewek, pęsetka, lusterko oraz pojemniczek na soczewki kontaktowe.