Air Optix to jeden z najpopularniejszych produktów miesięcznych na rynku soczewek kontaktowych. Soczewki są produkowane przez firmę Alcon (dawniej Ciba Vision). Soczewki Air Optix to soczewki przeznaczone do miesięcznej wymiany.

Air Optix Aqua są to soczewki sferyczne przeznaczone do noszenia dziennego przez 30 dni. To jedna z najpopularniejszych soczewek. Soczewki charakteryzują się bardzo dobrą przepuszczalnością tlenu oraz bardzo dobrym nawilżeniem dzięki technologii Aqua.

Air Optix Night&Day to soczewki do użytkowania miesięcznego, przeznaczone do noszenia w trybie ciągłym (noc i dzień). Soczewki Night&Day mają największy dostępny na rynku poziom przepuszczalności tlenu, soczewki są jednymi ze zdrowszych. Soczewki są bardzo dobrze nawilżone.

Air Optix for Astigmatism to soczewki miesięczne dla osób potrzebujących korekcji astygmatyzmu. Bardzo dobra stabilizacja soczewki, która sprawia, że soczewki nie rotuje nadmiernie i szybko wraca do wyjściowej pozycji przy każdym mrugnięciu, dzięki czemu ostrość wzroku jest cały czas na wysokim poziomie.

Soczewki dla osób z presbiopią, czyli dla wszystkich tych, którzy potrzebują już korekcji do czytania i bliskich odległości, to soczewki Air Optix Multifocal. Dzięki specjalnej budowie soczewki są bardzo dobry rozwiązaniem dla presbiopów.