Soczewki kontaktowe stanowią doskonałe rozwiązanie dla osób o różnych wadach wzroku, pozwalając im nie tylko zachować najwyższą jakość widzenia, ale także zapewniając im wysoki komfort noszenia. Ze względu na swoją budowę soczewki nie zaburzają widzianego przez nas obrazu, a także nie ograniczają nas podczas wykonywania rozmaitych aktywności i dynamicznych sportów – możemy w nich zarówno pływać, nurkować czy jeździć na motorze, bez ryzyka że zaparują lub zsuną się z oczu. Na rynku dostępne jest wiele rodzajów soczewek kontaktowych przystosowanych do różnych wad wzroku oraz przeznaczonych do jednorazowego lub wielokrotnego użytku. Wybór odpowiedniego rodzaju soczewek jest kwestią bardzo indywidualną, zależną od naszych potrzeb oraz preferencji.

Wśród soczewek ze średniej półki cenowej doskonale sprawdzą się soczewki z serii Clariti, które występują zarówno w wersji jednodniowej, jak i w wersji przeznaczonej do wielokrotnego użytku. Soczewki z tej serii wykonane są z nowoczesnego materiału silikonowo-hydrożelowego, którego użycie pozwala na zachowanie właściwej higieny oka. Soczewki te pozwalają oddychać oczom, dzięki wysokiej przepuszczalności tlenu. Dodatkowo zawierają one filtr UVA i UVB, zapewniający oczom ochronę przed szkodliwym działaniem promieniowania ultrafioletowego.

Na produkty z serii Clariti składają się między innymi soczewki jednodniowe Clarity 1 Day, charakteryzujące się higienicznością i wysokim stopniem nawilżenia. Oprócz standardowych soczewek jednodniowych można znaleźć także soczewki Clariti 1 Day Toric, które przeznaczone są dla osób z astygmatyzmem. Posiadają one asferyczną tylną powierzchnię wraz z zaokrąglonymi krawędziami, co pozwala im na odpowiednie ułożenie na powierzchni oka, zapewniając jednocześnie optymalną ruchomość. Soczewki toryczne dostępne są także w formie soczewek miesięcznych. Na soczewki z serii Clariti składają się również takie produkty jak Clairy Elite, charakteryzujące się cienkimi, niewyczuwalnymi krawędziami oraz wysokoognioskowe soczewki Clairi Multiforcal, przeznaczone dla osób powyżej 40. roku życia.