Soczewki kontaktowe są rozwiązaniem, na które decyduje się coraz więcej osób posiadających różnorodne wady wzroku. Użytkowanie soczewek posiada wiele niewątpliwych zalet – zapewniają one wygodę i swobodę ruchu, dzięki czemu jesteśmy w stanie prowadzić aktywny tryb życia i uprawiać dynamiczne sporty. Korzystanie z wysokiej jakości soczewek kontaktowych sprawia, że są one praktycznie niewyczuwalne dla oka, dzięki czemu można zapomnieć, że w ogóle się je nosi. Dostępne są różne rodzaje soczewek, które mogą występować w wersji jednodniowej lub w formie soczewek wielorazowego użytku. Koszt soczewek wielorazowych jest zwykle mniejszy, jednak warto pamiętać, że soczewki tego typu wymagają codziennej pielęgnacji i dezynfekcji z wykorzystaniem specjalnych płynów.

Płyny do soczewek Opti Free są jednymi z najpopularniejszych marek preparatów, jakie dostępne są na polskim rynku. Produkty te dostępne są w formie wielofunkcyjnych preparatów, które przeznaczone są do soczewek miękkich, w tym do nowoczesnych modeli silikonowo-hydrożelowych. Płyny te skutecznie pozbywają się zabrudzeń i osadów białkowych, dezynfekując powierzchnię soczewek i odpowiednio je nawilżając. Dzięki działaniu nawilżającemu, płyny z serii Opti Free znacząco wpływają na wygodę noszenia soczewki i likwidują suchość oczu. Wśród różnorodnych produktów z linii Opti Free znaleźć można także preparaty przeznaczone do eliminowania drobnych podrażnień oczu, powstałych na skutek noszenia soczewek. Posiadają one silne działanie nawilżające i kojące, dzięki czemu eliminują uczucie dyskomfortu.

Produkty Opti Free dostępne są w różnych pojemnościach, a także występują w formie zestawów zawierających 2 lub 3 sztuki opakowań lub płyn wielofunkcyjny płyn wraz z soczewkami korekcyjnymi. Płyn do pielęgnacji soczewek jest produktem niezbędnym do utrzymania czystych i higienicznych soczewek. W trakcie używania soczewek, na ich powierzchni zaczyna powstawać osad białkowo-lipidowy, co jest skutkiem kontaktu z filmem łzowym. Gromadzenie się osadu może prowadzić do podrażnień oka i poczucia dyskomfortu, a także może być przyczyną poważnych infekcji.