Krople do oczu

Krople do oczu powinny być najlepszym przyjacielem każdego z nas. Dlaczego? Jest to świetny sposób na szybkie nawilżenie oczu oraz ochronę przed podrażnieniami. Poza tym przydadzą się każdemu alergikowi szczególnie podczas wiosennego pylenia. Okażą się przydatne także w pracy przy komputerze, gdy oczy są bardzo narażone na wysychanie. W trudnych warunkach takich jak klimatyzowane pomieszczenia lub pomieszczenia ogrzewane również możesz odczuć dyskomfort. By ulżyć sobie w takich sytuacjach możemy śmiało zastosować krople nawilżające.

Krople do oczu z soczewkami

Jeśli jesteś użytkownikiem soczewek kontaktowych to również możesz używać kropli do oczu. Dla wszystkich pacjentów noszących soczewki kontaktowe odpowiednie będą krople do oczu z grupy sztucznych łez. Dzięki nim noszenie soczewek stanie się jeszcze bardziej komfortowe. Dodatkowe nawilżenie zawsze się przyda, zwłaszcza, gdy masz problemy z suchością oczu. Z kolei zakraplanie oczu przed założeniem soczewek ułatwi Ci ich założenie.

W ofercie naszego sklepu znajdują się krople do oczu przeznaczone dla użytkowników soczewek kontaktowych. Dostępne są także krople do oczu, których głównym zadaniem jest czyszczenie soczewki, nawet już znajdującej się na oku – są to krople do oczu Cleaning Drops.

Dobre krople do oczu

Wybierając krople do oczu odpowiednie dla siebie miej na uwadze ich skład. Dobre krople do oczu powinny zawierać przede wszystkim środki nawilżające, np. hialuronian sodu. Mile widziane są również naturalne wyciągi z roślin, np. z rumianku, czy z aloesu. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że krople odpowiednio zadbają o Twoje oczy. Szczególnie ważny jest naturalny skład dla osób, które cierpią z powodu sezonowych alergii. W tym okresie krople do oczu mogą okazać się zbawienne. Dlatego pamiętaj, by krople miały duże stężenie środków nawilżających oraz naturalne składniki.

Krople do oczu - rodzaje

W sklepach oraz w aptekach znajdziesz różne rodzaje kropli do oczu. Ich przeznaczenie wiąże się z ich składem. Dlatego dobrze jest sprecyzować z jakiego powodu chcesz używać kropli.

Krople do oczu nawilżające

Dla osób cierpiących na zespół suchego oka odpowiednie będą krople nawilżające do oczu z linii Systane, które są przeznaczone dla osób bardzo wymagających i szukających ukojenia w nawilżeniu. Dla osób, które mają spory problem z wysychaniem oczu zbawienne mogą okazać się krople EyeLove Dry Eye Drops. Te krople posiadają aż 0,4% hialuronianu sodu, więc nawilżą oczy nawet w ekstremalnych przypadkach. Zwłaszcza jeśli szukasz kropli pod hasłem krople na czerwone oczy lub krople na zaczerwienione oczy. Z kolei osoby, które chcą po prostu dbać o dobre nawilżenie oczu, np. w pracy przy komputerze to polecamy krople EyeLove Comfort. Tego typu krople przydadzą się w zasadzie każdemu. Warto mieć takie zawsze pod ręką.

Krople do oczu na alergie

Jeśli jesteś osobą, która często cierpi z powodu alergii sezonowych bądź całorocznych to koniecznie wypróbuj krople EyeLove Aloe Drops. W ich składzie znajduje się kojący aloes oraz rumianek i świetlik. Dzięki takiej mieszance Twoje oczy odzyskają blask, a zaczerwienienia wywołane alergią znikną. Ustąpi także swędzenie, szczypanie i pieczenie.

Ciekawą opcją do alergików i nie tylko są także krople EyeLove Natural, które w swoim składzie zawierają rumianek oraz świetlik. Dzięki tym dwóm składnikom oczy po zakropleniu są dobrze nawilżone, a drobne zaczerwienienia znikają.

Krople do oczu bez konserwantów i fosforanów

Stosowanie w kroplach konserwantów jest całkowicie normalne. Producenci kropli robią to po to, by krople po otwarciu miały dłuższy okres przydatności. Aktualnie konserwanty używane w kroplach nie szkodzą nam i nie wpływają na skład kropli. Jeśli jednak bardzo Ci zależy na kroplach bez konserwantów to polecamy Hyal-Drop Multi. Ciekawą opcją są również krople w ampułkach – EyeLove Comfort Monodose. Przez to, że te krople są w ampułkach to można je wygodnie zabrać w podróż lub po prostu wrzucić do torebki i użyć kiedy zajdzie taka potrzeba.

Krople do oczu - stosowanie

Bardzo ważne w przypadku użytkowania kropli do oczu jest prawidłowa ich aplikacja. Nigdy nie należy aplikować kropli w kącik oka przy nosie. Krople należy aplikować po części skroniowej oka delikatnie odchylając dolną powiekę. Aplikowane w ten sposób krople nie zostaną od razu usunięte z powierzchni oka, zdąża się rozejść po całej jego powierzchni i tym samym przyniosą ulgę zmęczonym i suchym oczom.

Jeśli masz problem z zakraplaniem oczu lub z jakiś powodów sprawia Ci to dyskomfort to polecamy użyć nowości na rynku – EyeLove SPRAY. Te krople w formie sprayu aplikuje się na zamknięte powieki. Przynoszą one uczucie przyjemnego odświeżenia i nawilżenia.

Krople do oczu - cena

Cena kropli do oczu zależy od ich składu, przeznaczenia oraz miejsca, w którym je kupisz. Pamiętaj, że krople są dostępne również w sklepach internetowych, a nie tylko w aptece. Standardowa buteleczka kropli nawilżających do oczu kosztuje ok. 15-20 złotych. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór kropli w korzystnych cenach. Zarówno alergik, jak i osoba, która pracuje przy komputerze znajdzie dla swoich oczu coś ciekawego.