W trudnych warunkach takich jak klimatyzowane pomieszczenia lub pomieszczenia ogrzewane, a także długotrwała praca przy komputerze lub w mocnym skupieniu oczy mogą zacząć doskwierać. W celu dodania ulgi oczom możemy zastosować krople nawilżające, które odświeżą wzrok i nadają uczucie ulgi.

Dla wszystkich pacjentów noszących soczewki kontaktowe odpowiednie będą krople do oczu z grupy sztucznych łez. W ofercie naszego sklepu znajdują się krople do oczu przeznaczone dla użytkowników soczewek kontaktowych.

Dla osób cierpiących na zespół suchego oka odpowiednie będą krople nawilżające z linii Systane, które są przeznaczone dla osób bardzo wymagających i szukających ukojenia w nawilżeniu.

Bardzo ważne w przypadku użytkowaniu kropli nawilżających jest prawidłowa ich aplikacja. Kropli do oczu nigdy nie należy aplikować w kącik oka przy nosi. Krople należy aplikować po części skroniowej oka delikatnie odchylając dolną powiekę. Aplikowane w ten sposób krople nie zostaną od razu usunięte z powierzchni oka, zdąża się rozejść po całej jego powierzchni i tym samym przyniosą ulgę zmęczonym i suchym oczom.

Dostępne są także krople do oczu, których głównym zadaniem jest czyszczenie soczewki, nawet już znajdującej się na oku – są to krople do oczu Cleaning Drops.