Soczewki kontaktowe stanowią doskonałe rozwiązanie dla osób posiadających różne wady wzroku, ponieważ są przeznaczone zarówno dla osób krótkowzrocznych, dalekowidzów, jak i dla astygmatyków. Noszenie soczewek nie tylko w znaczący sposób wpływa na poprawę widzenia, ale i nie powoduje powstawania zniekształconego obrazu, co ma miejsce w przypadku noszenia okularów. Użytkowanie soczewek kontaktowych wiąże się też z nieocenioną wygodą i swobodą ruchu, co docenią w szczególności osoby aktywne fizycznie i uprawiające sporty. Dostępne jest wiele rodzajów soczewek, dlatego też wybierając takie, które będą dla nas odpowiednie możemy dobrać ich parametry i dostosować je do własnych potrzeb. Soczewki kontaktowe mogą różnić się zastosowanymi w nich technologiami oraz mogą być przeznaczone do dziennego albo wielorazowego użytku. Wybór odpowiedniego produktu zależny jest od naszych potrzeb oraz preferencji.

Soczewki z serii Soflens to produkty firmy Baush&Lomb, które charakteryzuje dobry stosunek jakości do ceny. Wśród produktów tych znajdziemy zarówno soczewki jednodniowe, soczewki miesięczne, jak i soczewki dedykowane astygmatykom. Jednymi z najpopularniejszych soczewek z tej serii są soczewki Soflens 59 – są to miesięczne soczewki, wykonane z hydrożelu. Do ich produkcji wykorzystano materiał Hilafilcon B, który charakteryzuje się odpornością na odkładanie się osadów. Soczewki te posiadają wysoki poziom uwodnienia, a ponadto są odporne na odkształcenie. Polecane są one w szczególności osobom pracujących przed komputerem lub przebywającym w klimatyzowanych pomieszczeniach. Podobne właściwości posiadają soczewki Soflens 38, które dodatkowo wyróżniają się bardzo cienką konstrukcją, a zastosowany kształt w znaczący sposób ułatwia ich zakładanie i zdejmowanie.

Wśród produktów z serii Soflens można znaleźć także soczewki jednodniowe niewymagające użycia płynów do soczewek, a także soczewki toryczne dedykowane osobom z astygmatyzmem. Z kolei standardowe soczewki Soflens 59 dostępne są w formie atrakcyjnych zestawów z płynami pielęgnacyjnymi.