Szkła progresywne - ranking

Szkła progresywne – ranking, dzięki któremu wybierzesz najlepsze

Masz problemy z presbiopią? Nie najlepiej widzisz zarówno z bliska, jak i z daleka? W takim razie koniecznie potrzebne są Ci szkła progresywne. Ranking najlepszych modeli, które sprawdzają się u osób z podobnymi wadami wzroku, znajdziesz w dalszej części tego artykułu. Przekonaj się też, dlaczego warto nosić szkła progresywne.

Soczewki progresywne – ranking

Poniżej znajdziesz najlepsze szkła progresywne, które są do tego łatwodostępne. Sprawdź, które spełnią Twoje oczekiwania i poprawią jakość życia. Niech presbiopia nie zatrzymuje Cię w trakcie realizacji celów. Oto nasz sprawdzone propozycje:

1-Day ACUVUE® Moist Multifocal

To bardzo dobre pod względem jakości szkła progresywne, które zapewniają swobodę przez cały dzień i znakomicie niwelują problem związany z widzeniem z oddali i z bliska. Cechują się uwodnieniem na poziomie 58%, co jest bardzo ważne, gdyż dzięki temu niemal nie czujesz ich podczas noszenia. To modele jednorazowe, więc idealnie sprawdzą się dla alergików czy też dla osób, które uprawiają sport, np. pływanie.

Bardzo ważne jest także to, że te szkła progresywne posiadają filtry UV, chroniące przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.

DAILIES® AquaComfort Plus® Multifocal

Nie wiesz, jakie szkła progresywne wybrać? Koniecznie przyjrzyj się bliżej produktom marki Dailies. Zostały wykonane z nowoczesnego materiału Nelfilcon A, dzięki temu noszenie tych soczewek przez 12 godzin jest nadal wygodne, a oczy pozostają w pełni nawilżone. Nie można pominąć również faktu, że to najlepsze szkła progresywne pod względem uwodnienia, gdyż notuje się w tym przypadku wartość, sięgającą aż 69%! Dzięki temu m.in. Twoje oczy przez cały dzień będą wyglądały świeżo i nie musisz martwić się żadnym dyskomfortem. To szkła jednorazowe.

Biofinity Multifocal

Na 3. miejscu wyróżniliśmy najlepsze szkła progresywne miesięczne. Nie dość, że kupujesz jedną parę na całe 30 dni, to jeszcze możesz chodzić w nich bez przerwy. W końcu nie musisz już tracić czasu na czyszczenie szkieł progresywnych czy też na ich zakładanie. O każdej porze dnia i nocy będziesz widzieć znakomicie z daleka, jak i z bliska. W tym przypadku poziom uwodnienia to ok. 48%, co również jest bardzo dobrym wynikiem. Twoje oczy będą nawilżone i pełne blasku przez cały miesiąc. Takie wielozadaniowe soczewki zakupisz w dodatku w bardzo rozsądnej cenie, gdyż zazwyczaj ich ceny nie przekraczają 100 zł.

Proclear Multifocal

Inną ciekawą alternatywą, gdy nie wiesz, jakiej firmy szkła progresywne wybrać, są modele marki Proclear. Cenione są przede wszystkim za uwodnienie na poziomie 62%. To modele miesięczne, ale musisz zdawać sobie sprawę, że trzeba je ściągać, by każdego dnia zdezynfekować przy pomocy specjalnego płynu wielofunkcyjnego. Osoby borykające się z presbiopią, na pewno docenią ich skuteczność i to, że przejście pomiędzy strefami jest całkowicie naturalne i niewyczuwalne. Zatem, gdy zastanawiasz się, jakie szkła progresywne wybrać do noszenia w trybie miesięcznym i dziennym, to zdecydowanie postaw właśnie na modele marki Proclear, gdyż są niezawodne.

Dlaczego warto nosić szkła progresywne?

Ranking znacząco pomaga w dokonywaniu zakupu soczewek progresywnych. Jednak, czy wiesz w ogóle, jakie korzyści można zyskać, gdy zdecydujesz się nosić najlepsze szkła progresywne? Oto kilka najważniejszych zalet, którymi się wyróżniają:

  • skuteczne korygowanie wady wzroku, jaką jest presbiopia, a zatem problemów z widzeniem zarówno do dali, jak i do bliży,
  • oszczędność finansowa, gdyż nie potrzebujesz dwóch rodzajów szkieł czy też okularów korekcyjnych, zamiast tego możesz postawić na wysokiej jakości soczewki progresywne,
  • wygodę przez cały czas noszenia szkieł progresywnych,
  • niektóre modele możesz nosić nawet w trybie całodobowym przez 30 dni z rzędu, więc całkowicie zapominasz o swojej wadzie wzroku.

Jesteśmy pewni, że od teraz już wiesz, jakiej firmy szkła progresywne wybrać, żeby ponownie cieszyć się wysoką ostrością widzenia w każdej chwili w ciągu dnia.