Noszenie soczewek kontaktowych jest dla wielu osób rozwiązaniem, które nie tylko pomaga skutecznie skorygować posiadaną wadę wzroku, ale także zapewnia najwyższą wygodę użytkowania. Warto jednak pamiętać, że soczewki kontaktowe wielokrotnego użytku wymagają codziennej dezynfekcji, dzięki której możliwe jest utrzymanie właściwej higieny oczu. Znajdujące się we łzach lipidy, białko i wapń powodują odkładanie się osadu na powierzchni soczewki. W przypadku braku dezynfekcji i nieoczyszczenia powierzchni soczewki może dojść nie tylko do podrażnień, ale i do infekcji oka czy poważniejszych powikłań. Z tego powodu warto zadbać o regularne oczyszczanie soczewek kontaktowych i ich pielęgnację za pomocą specjalnych preparatów. Możliwe jest to dzięki różnorodnym produktom z serii Eyeeye, które przeznaczone są do twardych i miękkich soczewek oraz do kompleksowej higieny i pielęgnacji oczu.

Na produkty Eyeeye składają się między innymi płyny o działaniu oczyszczającym, dezynfekcyjnym i nawilżającym. Dzięki swoim właściwościom nie tylko skutecznie usuwają osad białkowy i powstałe na powierzchni soczewki zabrudzenia, ale także likwidują wszelkie mikroorganizmy. Zawarta w naszych preparatach prowitamina B5 pełni dodatkowo funkcję ochroną dla oka, chroniąc rogówkę oka przed szkodliwymi czynnikami i ją pielęgnując. Poza płynami dezynfekcyjnymi i płynami wielofunkcyjnymi przeznaczonymi do różnego rodzaju soczewek, w naszej ofercie znajdą Państwo także produkty przeznaczone do higieny i pielęgnacji oka, posiadające właściwości pielęgnujące, odżywcze i regeneracyjne. Dodatkowo znajdą Państwo odświeżające płatki ogórkowe do oczu, pozwalające uzyskać uczucie komfortu i ukojenia.

Produkty z serii Eyeeye to także wysokojakościowe soczewki przeznaczone do dziennego lub wielorazowego użytkowania. Wykonane są one z wysokiej jakości materiału hipoalergicznego, dzięki czemu doskonale nadają się dla alergików. Wysoki poziom uwodnienia soczewek zapewnia wysoki komfort użytkowania i czyni je nieinwazyjnymi dla oczu.