SOCZEWKI KONTAKTOWE CLARITI

Soczewki kontaktowe stanowią doskonałe rozwiązanie dla osób o różnych wadach wzroku, pozwalając im nie tylko zachować najwyższą jakość widzenia, ale także zapewniając im wysoki komfort noszenia. Ze względu na swoją budowę soczewki nie zaburzają widzianego przez nas obrazu, a także nie ograniczają nas podczas wykonywania rozmaitych aktywności i dynamicznych sportów – możemy w nich jeździć na motorze, czy grać w piłkę bez ryzyka, że zaparują lub zsuną się z oczu. Na rynku dostępne jest wiele rodzajów soczewek kontaktowych przystosowanych do różnych wad wzroku oraz przeznaczonych do jednorazowego lub wielokrotnego użytku. Wybór odpowiedniego rodzaju soczewek jest kwestią bardzo indywidualną, zależną od naszych potrzeb oraz preferencji.

Wśród soczewek ze średniej półki cenowej doskonale sprawdzą się soczewki z serii Clariti, które występują zarówno w wersji jednodniowej, jak i w wersji przeznaczonej do wielokrotnego użytku. Soczewki z tej serii wykonane są z nowoczesnego materiału silikonowo-hydrożelowego, którego użycie pozwala na zachowanie właściwej higieny oka. Soczewki te pozwalają oddychać oczom, dzięki wysokiej przepuszczalności tlenu. Dodatkowo zawierają one filtr UVA i UVB, zapewniający oczom ochronę przed szkodliwym działaniem promieniowania ultrafioletowego.

SOCZEWKI CLARITI - RODZAJE

Na produkty z rodziny Clariti składają się między innymi soczewki jednodniowe i  miesięczne, ale także soczewki toryczne i multifokalne. Każda z soczewek charakteryzuje się innymi zaletami. Dzięki temu każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie.

CLARITI 1-DAY

Soczewki Clarity 1 Day charakteryzują się wysokim stopniem nawilżenia. To zasługa technologii WetLoc, która przyciąga cząsteczki wody i wiąże je na powierzchni. Dzięki temu nie odczuwasz suchości oczu nawet przez cały dzień! Oprócz tego warto zaznaczyć, że soczewki Clariti 1-Day są stworzone z nowoczesnego materiału silikonowo-hydrożelowego, który idealnie przepuszcza tlen do rogówki. Ten rodzaj soczewek szczególnie przypadnie do gustu osobom, które oczekują od soczewek komfortu, ale nie za wysoką cenę.

CLARITI 1-DAY TORIC

Jak sama nazwa wskazuje są to soczewki jednodniowe przeznaczone do korekcji astygmatyzmu. Soczewki Clariti 1-Day Toric zapewniają wszystko czego oczy borykające się z astygmatyzmem potrzebują. Posiadają asferyczną tylną powierzchnię wraz z zaokrąglonymi krawędziami, co pozwala im na odpowiednie ułożenie na powierzchni oka, zapewniając jednocześnie optymalną ruchomość. Są wykonane z nowoczesnego materiału przepuszczającego odpowiednią ilość tlenu do rogówki. Posiadają aż 56% uwodnienia, a więc oczy pozostaną nawilżone przez cały dzień. Dodatkowym atutem tych soczewek jest filtr UV, który ochroni Twoje oczy przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Ten rodzaj soczewek będzie idealny dla osób aktywnych i spędzających sporo czasu na zewnątrz.

CLARITI 1-DAY MULTIFOCAL

To wyjątkowe soczewki dla osób ciepiących na presbiopię. Dlaczego? To jedna z niewielu soczewek progresywnych na rynku wykonana z materiału silikonowo-hydrożelowego. To zdecydowany atut Clariti 1-Day Multifocal! Dzięki temu oczy otrzymują odpowiednią ilość tlenu, co równa się większemu komfortowi. Oprócz tego soczewki również posiadają technologię WetLoc. Dlatego świetnie nadają się dla osób po 40 roku życia, gdzie nawilżenie oczu staje się naprawdę ważne.

CLARITI ELITE

Te niezbyt drogie soczewki miesięczne posiadają wiele zalet. Wśród nich znajdują się dwie, które zadecydowały o wysokim komforcie noszenia Clariti Elite. Są to dokładnie dwie technologie – AquaGen i Advanced Edge. Pierwsza z nich odpowiada za świetne nawilżenie soczewki, dzięki czemu oczy błyszczą i nie wysychają. Natomiast druga odpowiada za bardzo cienkie krawędzie soczewki. To przyczynia się do wysokiego komfortu ponieważ soczewki są niewyczuwalne na oku. Dodatkowo te soczewki miesięczne posiadają filtr UV, a więc ochronią Twoje oczy przed promieniowaniem ultrafioletowym.

CLARITI TORIC

Są to miesięczne soczewki toryczne, które posiadają identyczne cechy jak wyżej opisane Clariti Elite. Jednak to co je wyróżnia to nowoczesna konstrukcja, która zapewnia idealne widzenie astygmatykom. Poza tym Twoje oczy z pewnością pokochają te soczewki za świetne nawilżenie i wysoką przepuszczalność tlenu.

CLARITI MULTIFOCAL

Soczewki progresywne od Clariti są przeznaczone dla osób po 40 roku życia, które potrzebują korekcji zarówno do bliży, jak i do dali. Oprócz tego soczewki te zapewniają dobre widzenie w odległościach pośrednich. Tak samo jak wyżej wymienione soczewki te również długotrwale nawilżają oczy i przepuszczają sporo tlenu.

SOCZEWKI CLARITI – OPINIE I CENY

Soczewki kontaktowe Clariti zbierają sporo pozytywnych opinii. Użytkownicy soczewek zwracają szczególną uwagę na niską cenę i wysoki komfort. To wszystko dzięki świetnym parametrom tych soczewek i nowoczesnym technologiom, które zostały zastosowane. Dzięki temu soczewki Clariti są naprawdę komfortowe w noszeniu. Dlatego nie zwlekaj z kupnem jeśli jeszcze nie miałeś okazji ich przetestować. Zdecydowanie warto wypróbować soczewki Clariti, by przekonać się jaki komfort oferują.
Cena soczewek Clariti jest dość niska, jak na ilość zalet. Sferyczne soczewki miesięczne kupisz już za ok. 40 złotych. To niska cena, jak za soczewki, które są wielokrotnego użytku. Do ich ceny trzeba jeszcze doliczyć płyn pielęgnacyjny, dzięki któremu zadbasz o ich czystość i higienę. Natomiast podstawowe soczewki jednodniowe kosztują już około 65 złotych. W przypadku soczewek torycznych i progresywnych te ceny wahają się od około 60 do 100 złotych w zależności od okresu ich użytkowania. To również niskie ceny w porównaniu z konkurencyjnymi markami soczewek.