Noszenie soczewek kontaktowych wielokrotnego użytku posiada wiele zalet, jednak aby zapewnić naszym oczom odpowiedni komfort i zachować higienę, soczewki muszą zostać poddane codziennej pielęgnacji. Jednym z produktów, który może stać się idealnym kompanem w walce z brudnymi soczewkami, jest Renu.

Dlaczego warto mieć płyn do soczewek Renu?

Pod wpływem łez i zawartych w nich białek, wapnia i lipidów, na powierzchni soczewek zaczyna pojawiać się uporczywy osad, który może powodować u osoby noszącej soczewki poczucie dyskomfortu.

Brak codziennej dezynfekcji soczewek i właściwego ich oczyszczenia może prowadzić do powstawania podrażnień, stanów zapalnych czy poważniejszych infekcji. Z uwagi na zachowanie zdrowych oczu należy więc pamiętać o regularnym czyszczeniu soczewek.

Co wyróżnia Renu płyn do czyszczenia soczewek?

Przeznaczone są do tego specjalistyczne preparaty jak płyn Renu. Pełni on funkcję dezynfekującą, oczyszczającą i nawilżającą. Środki te pomogą nam nie tylko pozbyć się z soczewek uporczywych zabrudzeń i usunąć powstałe drobnoustroje, ale także w znaczący sposób zwiększą wygodę noszenia soczewek.

Płyn do soczewek Renu to jeden z najbardziej rozpoznawalnych produktów przeznaczonych do pielęgnacji soczewek, jakie są dostępne na polskim rynku. Najpopularniejszym produktem z tej serii jest Renu Multiplus.

To wielofunkcyjny płyn, który czyści powierzchnię soczewek kontaktowych, skutecznie ją dezynfekuje i usuwa osady białkowe. Wszystko to bez konieczności używania dodatkowych tabletek odbiałczających.

Płyn Renu Multiplus przeznaczony jest także do płukania soczewek i ich przechowywania. Dzięki właściwościom nawilżającym używanie Renu zwiększa przy okazji komfort noszenia soczewek, likwidując efekt suchych oczu.

Dla kogo polecamy płyn Renu?

Wśród produktów Renu można znaleźć także płyny przeznaczone dla wrażliwych oczu i osób podatnych na alergie, co znacząco zwiększa tolerancję oka i komfort noszenia soczewek. PH płynów jest bardzo zbliżone do tego, które naturalnie występuje w filmie łzowym. Dzięki formule preparatów Renu MPS możliwe jest usunięcie zabrudzeń z powietrza, które przedostają się do powierzchni oka i mogą stanowić siedlisko szkodliwych bakterii.

Renu płyny dostępne są w wielu różnych wariantach i pojemnościach. Produkty te dostępne są w atrakcyjnych zestawach z soczewkami kontaktowymi lub w formie opakowań zbiorczych, pakowanych po 2 lub 3 sztuki.