Soczewki kontaktowe stanowią doskonałą alternatywę do tradycyjnych okularów, oferując wysoką jakość widzenia, połączoną z wygodą użytkowania. Korzystanie z soczewek pozwala przede wszystkim na osiągnięcie  lepszego pola widzenia w porównaniu do okularów, zapobiegając powstawaniu zniekształceń obrazu. Inną istotną zaletą wynikającą z użytkowania soczewek jest fakt, że nie tylko nadają się one nie tylko do korygowania wad wzroku, ale także sprzyjają prowadzeniu aktywnego trybu życia i uprawianiu sportów – nie parują, nie zsuwają się z oczu, ani nie ograniczają nas ruchowo.

Wybierając odpowiednie soczewki warto wziąć pod uwagę nie tylko posiadaną przez nas wadę wzroku, ale także należy uwzględnić kwestię potrzeb i oczekiwań. Dostępne są soczewki w wielu różnych wariantach, z czego najpopularniejsze są soczewki wielokrotnego użytku, które posiadają określony przez producenta cykl użytkowania. Soczewki tego typu wymagają codziennej pielęgnacji i dezynfekcji, co pozwala na właściwe nawilżenie oka i zapobieżenie powstawaniu podrażnień i stanów zapalnych.

Soczewki kontaktowe Bausch&Lomb Ultra przeznaczone są do miesięcznego użytkowania. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii MoistureSeal, pozwalają one na utrzymanie odpowiedniego nawilżenia oczu nawet do 16 godzin noszenia. Soczewki te są wysoko uwodnione, a także charakteryzują się wysoką przepuszczalnością tlenu, co jest niezbędne do zachowania zdrowych oczu. Ich dodatkową zaletą jest fakt, że są one niewyczuwalne w ciągu dnia, co gwarantuje nieocenioną wygodę. Zastosowana w soczewkach Bausch&Lomb Ultra optyka pozwala utrzymać doskonałą jakość widzenia nawet w warunkach słabego oświetlenia. Produkt ten dedykowany jest przede wszystkim wymagającym użytkownikom, którzy oczekują komfortu, połączonego z wysoką jakością widzenia. Polecane są również dla osób, które są narażone na długotrwałe działanie urządzeń cyfrowych, np. pracujących przy komputerze.

Produkty znajdujące się w naszej ofercie dostępne są w opakowaniach z 1 sztuką lub z 3 sztukami soczewek kontaktowych z serii Ultra, dzięki czemu można korzystać z nich przez miesiąc lub kwartał.