Soczewki tygodniowe

Czym wyróżniają się soczewki tygodniowe?

Na pewno doskonale wiesz, że w sklepach dostępne są soczewki jednodniowe, dwutygodniowe, miesięczne, a nawet roczne. Nie ma jednak typowego podziału jeszcze dodatkowo na soczewki tygodniowe. W naszym sklepie z tym określeniem możesz spotkać się przy okazji przeglądania ofert szkieł kontaktowych ACUVUE OASYS oraz AIR OPTIX AQUA, gdyż te soczewki możesz zamiennie nosić w trybie przedłużonym tygodniowo. Polega to na tym, że soczewki, które w ciągu dnia możesz nosić przez okres dwóch tygodni lub miesiąca, masz możliwość nosić te soczewki przez tydzień całodobowo w trybie dzień - noc.

Jakie zalety mają soczewki kontaktowe tygodniowe?

Modele w trybie całodobowym

Tryb przedłużony, który sprawia, że soczewka staje się tygodniowa, polega przede wszystkim na noszeniu ich całodobowo, czyli dzień - noc. Możesz bez problemu spać w soczewkach tygodniowych, bez obaw o zdrowie oczu. Sprawia to, że możesz je nieustannie nosić przez 7 dni. Dzięki temu przez cały ten czas będziesz cieszyć się doskonałąym widzeniem – bez względu na wadę wzroku. Soczewki tygodniowe bez zdejmowania pozwalają Ci też zaoszczędzić sporo czasu każdego ranka i wieczora. Po prostu nie musisz wtedy zajmować się zakładaniem, ściąganiem oraz pielęgnacją szkieł. Do tego bez względu na porę dnia czy nocy będziesz dobrze widzieć – szczególnie jest to ważne, jeśli wybierasz się na przyjęcie lub jeździsz wtedy samochodem.

Wygodna opcja

Soczewki kontaktowe tygodniowe zostały wykonane z wysokiej jakości materiału, więc Twoje oczy przez cały czas są świeże i nawilżone. Właśnie z tego powodu znajdziesz przede wszystkim modele silikonowo-hydrożelowe. Ich budowa zapewnia Ci wygodę przez cały tydzień, a zarazem dba o przepuszczanie odpowiedniej ilości tlenu do oka. Dlatego nie musisz obawiać się suchości, kłucia czy pieczenia. Zamiast tego przygotuj się na pełen komfort. Jeśli jednak masz bardzo wrażliwe oczy, to profilaktycznie stosuj krople bez konserwantów. W ten sposób na pewno nie zaszkodzisz soczewkom, a za to zyskasz jeszcze większe nawilżenie.

Bezproblemowa pielęgnacja

Czy wiesz, że dopóki nosisz soczewki tygodniowe bez zdejmowania, to nie musisz ich czyścić? Jedyna kwestia, o której musisz koniecznie pamiętać to noszenie tych soczewek tylko przez tydzień. Sprawia to, że korzystanie z takich modeli jest jeszcze wygodniejsze, a przy tym naprawdę bezpieczne. Jeśli interesuje Cię korzystanie z soczewek w trybie dwutygodniowym lub miesięcznym, to nie możesz tych soczewek nosić całodobowo. W takim przypadku szukaj po prostu soczewek miesięcznych całodobowych.

Jak korzystać z soczewek tygodniowych?

Najważniejsze jest to, żebyś zawsze podczas korzystania z soczewek, stosował się do instrukcji i zaleceń producenta. Przede wszystkim dotyczy to czasu, kiedy można nosić szkła kontaktowe. Po upływie wskazanego terminu ich powierzchnia traci swoje właściwości, nie jest nawilżona, co może powodować podrażnienia. Oprócz tego unikaj kontaktu soczewek z wodą – szczególnie zadbaj o to w trakcie kąpieli, wizyty na basenie i podczas mycia twarzy. W razie konieczności warto stosować nawilżające krople do oczu.

Dla kogo są soczewki tygodniowe?

Modele tygodniowe to dobre rozwiązanie dla każdej osoby, która chce wypróbować w krótkim czasie całodobowy tryb noszenia. Soczewki w trybie przedłużonym tygodniowym dostępne są zarówno dla osób z krótkowzrocznością, jak i dalekowzrocznością. Szukaj po prostu soczewek ACUVUE OASYS oraz AIR OPTIX plus HydraGlyde.

Zastanawiasz się, dla kogo jeszcze są soczewki tygodniowe? Te całodobowe na pewno zyskają uznanie osób zabieganych, pracujących w nocy lub o nieregularnych godzinach. W takim przypadku standardowe warianty mogą nie być wystarczające ze względu na możliwość noszenia ich jedynie przez 12-15 godzin. Natomiast modele całodobowe stosujesz nieustannie przez 7 dni – dotyczy to także nocy.

Soczewki tygodniowe – cena za to rozwiązanie

Dokładne koszty za tygodniowe szkła są uzależnione od kilku czynników. Przede wszystkim od tego, ile sztuk znajduje się w opakowaniu, a także od konkretnego producenta. Jednak na pewno bez problemu kupisz solidne i niedrogie soczewki tygodniowe. Cena w końcu może być jeszcze niższa, gdy skorzystasz z rabatów czy z promocji. Chcesz wiedzieć, ile dokładnie zapłacisz za takie modele? Zazwyczaj ich koszt mieści się w przedziale 60-90 złotych.