Brak produktów w wybranej kategorii spełniających kryteria wyświetlania.

Zarówno osoby zmagające się z dalekowzrocznością jak i krótkowzrocznością, potrzebują odpowiedniej korekcji wzroku. Jeżeli nie zdecydują się na okulary, zawsze mogą zdecydować się na przygodę z soczewkami kontaktowymi. Soczewki kontaktowe korygują zarówno dalekowzroczność, jak i krótkowzroczność, a dobry rozwiązaniem dla oszczędnych są soczewki kwartalne.

Soczewki kwartalne

Soczewki kwartalne od momentu otwarcia opakowania można nosić aż przez 90 dni. Soczewki przeznaczone są do noszenia dziennego, więc w nocy muszą być zdejmowane z oczu, aby w trakcie snu oczy mogły odpocząć.

Soczewki kwartalne są to soczewki do noszenia dziennego przez dłuższy czas, zatem o takie soczewki należy dbać zdecydowanie dokładniej niż o soczewki dwutygodniowe czy soczewki miesięczne. Codzienna pielęgnacja, czyszczenie i dezynfekcja soczewek kwartalnych jest bardzo istotnym elementem użytkowania. Aby oczy były zdrowe i aby pacjent mógł cieszyć się soczewkami długi czas, należy pamiętać o ich czystości. Tryb noszenia soczewek kontaktowych kwartalny powinien być zawsze skonsultowany ze specjalistą – optometrystą lub okulistą, który zdecyduje czy taki tryb noszenia i użytkowania soczewek kontaktowych będzie dla pacjenta odpowiedni. Najważniejsze, że przetestowanie pary soczewek i po testach wizyta kontrola, gdzie specjalista odpowie na pytanie, czy soczewki kwartalne będą odpowiednią korekcją.

Jakie soczewki 3 miesięczne warto nosić?

Soczewki kwartalne dostępne na rynku to soczewki Zeiss Day90. To wyjątkowe modele. Dlaczego? W końcu zapewniają moc różnych korzyści, takich jak wygoda, oszczędność czy praktyczność.

Zacznijmy od początku, czyli od tego, czym wyróżniają się soczewki trzymiesięczne Zeiss Day90. Oto kilka najważniejszych właściwości, którymi się wyróżniają te modele:

  • zbudowane z materiału Poly Alkymethacrycat NVP – cechuje się tym, że jest niejonowany,
  • na ich powierzchni nie tworzą się osady i to nawet po kilkutygodniowym ich użytkowaniu,
  • nowoczesna konstrukcja gwarantuje, że soczewka pozostanie w doskonałym stanie przez 3 miesiące,
  • łatwość w aplikowaniu i ściąganiu soczewki.

Ile kosztują soczewki trzymiesięczne?

Kiedy zdecydujesz się zakupić w naszym sklepie internetowym soczewki 3 miesięczne, to możesz nawet sporo na tym zaoszczędzić. W końcu ich cena to wydatek rzędu zaledwie ok. 80 zł. To niezbyt wiele, jeśli patrzysz dodatkowo pod pryzmatem tego, że będziesz mógł je nosić przez 90 dni.
Oczywiście musisz zdawać sobie sprawę z tego, że na tym koszty się nie kończą. Oferowane tutaj soczewki kwartalne należy nosić jedynie w trybie dziennym, czyli koniecznie należy je ściągnąć przed spaniem. W przeciwnym razie narazisz swoje oczy na nieprzyjemne dolegliwości – infekcje czy choroby narządu wzroku, a nawet na ból, podrażnienie czy pieczenie oczu.

Ściąganie soczewek trzymiesięcznych to jedna sprawa, ale musisz pamiętać także o tym, żeby je odpowiednio zdezynfekować. W tym celu wykorzystaj dopasowany płyn do soczewek, który również możesz zakupić w naszym sklepie internetowym. Najpierw delikatnie przemyj palcami i preparatem delikatną powierzchnię soczewki, a następnie zanurz je w pojemniki wypełnionym płynem. Przeważnie proces takiego mycia trwa ok. 4 godziny, a czasem nawet potrzebna jest do tego cała noc. Wszystko po to, aby Twoje soczewki trzymiesięczne kolejnego dnia były w pełni oczyszczone i gotowe do założenia.