Brak produktów w wybranej kategorii spełniających kryteria wyświetlania.

Nie każdy pacjent jest w stanie znaleźć dla siebie odpowiednie soczewki pośród tych standardowych w ofercie każdego sklepu. Musi zatem poszukać dla siebie korekcji z parametrami, które będą lepiej dopasowane, wykonane na zamówienie. Soczewki konwencjonalne są to soczewki kontaktowe bardzo specjalistyczne, gdzie klient może wybrać parametry indywidualnie dobrane do siebie przez specjalistę.

Soczewki konwencjonalne zawsze są wykonywane na zamówienie klienta. Klient może wybrać dla siebie soczewki o bardzo wysokich mocach sferycznych, nawet od -35 dioptrii do +35 dioptrii. Może także dobrać indywidualnie ustalony parametry krzywizny soczewki oraz średnicy soczewki kontaktowej. Są dostępne także soczewki toryczne, gdzie klient może wybrać indywidualnie moc, moc cylindra oraz oś, a także krzywiznę soczewki i średnicę.

Dla każdego wymagającego klienta i wymagającej wady wzroku soczewki konwencjonalne mogą zostać dobrze dopasowane.

Soczewki konwencjonalne mogą być noszone nawet do roku czasu. Czas użytkowania powinien jednak zostać ustalony i indywidualnie dobrany przez specjalistę, który soczewki dobiera dla pacjenta. W przypadku długiego czasu użytkowania pielęgnacja soczewek jest niezmiernie istotna.