Soczewki dzień i noc

Jeżeli masz problem z zakładaniem soczewek, zdejmowaniem, nie masz czasu na ich pielęgnację codzienną lub wygoda i czas są dla Ciebie najważniejsze, to soczewki całodobowe będą produktem, którym należy się szczególnie zainteresować.

Soczewki całodobowe są nazywane w różny sposób i z tymi nazwami możesz się zetknąć w sklepach online. Często spotyka się nazwę „soczewki night and day” albo „soczewki dzień i noc”.  

Jak używać soczewki całodobowe?

Soczewki całodobowe to soczewki, które można użytkować przez trzydzieści dni i nocy w trybie ciągłym, czyli całodobowo. Soczewki dzień noc możesz nosić bez przerwy. Jednak po miesiącu należy je zdjąć i wyrzucić, a następnie założyć nową parę soczewek. To wszystko oznacza, że nie musisz już ściągać soczewki na noc.

Właśnie dlatego soczewki dzień i noc są popularnym produktem. Niosą ze sobą wygodę oraz oszczędność czasu. Nie musisz każdego dnia przemywać ich płynem i trzymać w pojemniczku. Soczewki całodobowe są również doceniane przez osoby, które mają problem z zakładaniem i ściąganiem soczewek.

Pacjenci wybierający soczewki całodobowe muszą być poinformowani o ewentualnych konsekwencjach. Polecane jest okresowe noszenie całodobowe z czasowym zdejmowaniem soczewek i przespaniu kilku nocy bez nich, aby oko mogło odpocząć. Dobrą praktyką jest zdejmowanie soczewek przynajmniej raz w tygodniu, by je przemyć płynem i zostawić w nim na noc. Tym sposobem dodatkowo nawilżysz soczewki i pozbawisz je zanieczyszczeń. W ten sposób również zdezynfekujesz soczewki i tym samym bardziej zadbasz o zdrowie swoich oczu.

Na czym polega fenomen soczewek całodobowych?

Soczewki całodobowe są specjalnymi produktami, które mają bardzo duży poziom tlenoprzepuszczalności, dzięki temu do rogówki oka dociera wystarczająca ilość tlenu, aby mogły w oku zachodzić wszystkie podstawowe procesy życiowe. Co więcej soczewki dzień i noc są tworzone z nowoczesnego materiału, który dobrze zatrzymuje wodę. Dzięki temu Twoje oczy pozostają nawilżone przez cały okres noszenia. Soczewki dzień i noc są stworzone przede wszystkim tak, aby dały Ci pełny komfort przez cały okres noszenia.

Do soczewek całodobowych bardzo polecane jest użytkowanie kropli nawilżających lub kropli czyszczących jak na przykład EyeLove Natural drops. Krople do oczu są pomocne przy całodobowym użytkowaniu, szczególnie od rana, kiedy soczewki mogą być po całej nocy zabrudzone osadami białkowymi, jak i wieczorami oraz podczas długiej pracy przy komputerze, czy w pomieszczeniach klimatyzowanych lub ogrzewanych. Dlatego warto mieć pod ręką krople nawilżające, by w razie potrzeby dodatkowo nawilżyć oczy.

Soczewki całodobowe to produkt, o który należy dbać i pielęgnować, aby utrzymać zdrowie oczu. Dlatego ważne jest, by stosować się do zaleceń producenta. Osoby, które mają problem z suchością oczu mogą po jakimś czasie użytkowania soczewek całodobowych odczuwać dyskomfort. Warto, więc przetestować najpierw tego typu soczewki i sprawdzić, czy będą dla nas odpowiednie. Dodatkowo warto stosować krople do oczu.

Dla kogo soczewki całodobowe?

Dla kogo szczególnie są soczewki dzień i noc? Są dla osób, które, np. pracują zmianowo lub wiele godzin dziennie i potrzebują wysokiego komfortu przez cały dzień. Również osoby, które wcześniej zapominały ściągnąć soczewki na noc docenią ten rodzaj soczewek. Po za tym jeśli jesteś osobą, która lubi wygodę to soczewki całodobowe są dla Ciebie!

Soczewki całodobowe mogą korygować zarówno krótkowzroczność, jak i dalekowzroczność. Co więcej, dzięki najnowszej technologii osoby z astygmatyzmem lub starczowzrocznością również mogą sobie pozwolić na tej rodzaj soczewek. Obecnie na rynku jest pełny wybór soczewek dzień i noc dla wszystkich wad wzroku.

Polecane soczewki całodobowe, które często są wybierane przez pacjentów to soczewki Biofinity od Cooper Vision, Air Optix Night&Day od Alcon oraz Pure Vision oraz Pure Vision 2 HD od firmy Bausch & Lomb. 

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem soczewek całodobowych to wszystkie wyżej wymienione znajdziesz w naszym sklepie!