Soczewki kontaktowe są obecnie produktami łatwo dostępnymi i przystępnymi pod względem cenowym. Wybór soczewek kontaktowych zamiast okularów jest rozwygodęwiązaniem, które mogą szczególnie docenić osoby  aktywne, oczekujące wygody i braku ograniczeń. Dostępne są różne rodzaje soczewek kontaktowych, które należy dobrać do posiadanej przez nas wady wzroku oraz wedle naszych indywidualnych preferencji. Jednymi z najpopularniejszych rodzajów soczewek kontaktowych są soczewki wielokrotnego użytku – są to najczęściej soczewki miesięczne. Decydując się na taki rodzaj soczewek, warto mieć jednak na uwadze fakt, że wymagają one codziennej dezynfekcji i pielęgnacji. W tym celu stosuje się specjalne płyny, które dodatkowo nawilżają powierzchnię soczewki, co zwiększa komfort ich noszenia. Oprócz soczewek wielokrotnego użytku, dostępne są także soczewki jednodniowe, które należy codziennie wymieniać na nowe. Z tego powodu nie wymagają one dodatkowej pielęgnacji, jednak ich cena jest wyższa w stosunku do np. soczewek miesięcznych.

Produkty z serii Horien są dedykowane osobom poszukującym soczewek kontaktowych za niezbyt wygórowaną cenę. Soczewki te przeznaczone są zarówno w wersji przeznaczonej do miesięcznego użytkowania, jak i w formie soczewek jednodniowych. Oba produkty charakteryzują się wysoką przepuszczalnością tlenu oraz posiadają dużą zawartość wody, co zapewnia odpowiedni komfort użytkowania. Wśród produktów Horien znajdziemy także wielofunkcyjne płyny przeznaczone do czyszczenia, dezynfekcji i pielęgnacji soczewek wielokrotnego użytku. Pełnią one również funkcje nawilżającą, co pozwala zachować odpowiednią wygodę noszenia soczewek. Dostępne są również płyny dla suchych i zmęczonych oczu, które likwidują podrażnienia oczu, redukując suchość i dyskomfort. Zastosowanie kropli Horien Aqua Comfort koi zmęczone oczy i skutecznie nawilża je, dając oczom poczucie ulgi.

Produkty Horien dostępne są także w atrakcyjnych zestawach z  soczewkami, płynem do pielęgnacji soczewek i kroplami do oczu lub z płynem i pojemnikiem na soczewki. Miesięczne soczewki dostępne są w opakowaniach po 3 lub 6 sztuk.